Teenused

Tänaseks on meie teenuste nimekirjas ka antiikmööbli restaureerimine ja remont. Ehk hooned ja ehitised pole ainukesed kultuuripärandid, mille renoveerimisega OÜ Novabildi tegeleb. Pakume oma klientidele kvaliteetset restaureerimise teenust koolitatud mööblirestaureerija poolt. 

Kui teil leidub kodus mõni vana mööbliese, mis esmapilgul tundub korrast ära, kuid omab teie jaoks sentimentaalset väärtust siis kindlasti võtke ühendus. Pakkume teile väärt nõustamist ja kvaliteetne restaureerimine on garanteeritud. 

Restaureerimine

Restaureerimine on ajakulukas kuid nauditav tegevus. Restaureerimine on ka säilitamise kunst. Kõik, mis me teeme hinnalisele puust antiikmööblile peaks olema tehtud selle mõttega, et seda oleks võimalik tulevikus uuesti remontida ja renoveerida.  Enne restaureerimisele asumist tuleks kindlaks teha, kas mööbliesemel on identifitseerivaid märgistusi, mis aitab teada saada antud mööblieseme päritolust, kuna tegu võib olla väärtusliku mööbliesemega. Kui mööbliese on pikemat aega seisnud tuleks see tavalise seebi ja veega puhtaks pesta sest mustuse või vana värvi alt võib välja tulla midagi väga ilusat. Kindlasti mitte kasutada erinevaid kemikaale täis pesuvahendeid, kuna need võivad mööblieset rikkuda ning renoveerimine võib venida veelgi pikemaks. Seejärel saab kindlaks määrata kui ajamahukas restaureerimine tuleb.

Restaureerimine ja hooldus

Kui asja restaureerimisele on kulutatud aega, raha ja muid vahendeid tuleks seda ka edaspidi hooldada. Millal iganes võimalik või vähemalt korra 3-4 kuu jooksul, tuleks oma mööblit korralikult puhastada ja hõõruda vahaga. Mööbli vaha on stabiilne ning säilib kaua ja pakub mööbliesemele ka kaitset liikse niiskuse ja tolmu eest.  See aitab puidul kauem säilida ja aitab hoida ka puidu omapärast sära. Aga ainult vahatamisest ei piisa. Mööblieset tuleks ka regulaarselt puhastada puhta niiske lapiga. Veenduge kindlasti, et lapp oleks niiske, vastasel juhul võib kuiv lapiga tekkida pinnale kriimustus jäljed.  Tuleks vältida silikoonil baseeruvaid lakke, kuna need tekitada probleeme kui plaanis on uus restaureerimine või remont. Vana mööbel võib ka oma vanade vigadega väga viisakas välja näha ja samas see annabki asjale omapärase võlu juurde. 

KÜSI NÕU VÕI HINNAPAKKUMIST

Email again:
javascript